Daily Archives: 19. March 2019

ARBEN RATKOCERI: “Populli shqiptar në Maqedoni u doli hak komandantëve të luftës, po i voton qe 18 vite!”!!!

ARBEN RATKOCERI: “Populli shqiptar në Maqedoni u doli hak komandantëve të luftës, po i voton qe 18 vite!”!!!

10:31:15              2019-03-19     Në emisionin televiziv të TV 21 “Click Plus”, lidhur me çështjen nëse komandantët po “dalin” nga politika, apo po i nxjerrin pa dëshirën e tyre, kanë marrë pjesë Rafiz Haliti, Zylfi Adili dhe botuesi i gazetës Koha, Arben Ratkoceri. Në pyetjen e moderatorit, nëse politika është

Radhiten sukseset e Ilires nga Berna e Zvicrës

08:31:49                   2019-03-19   Ajo vjen nga Berna e Zvicrës, u soll në Berlin nga reperi Princ Pi dhe tani ka një hit singëll me DJ gjerman Alle Farben. Për Ilirën tani po plotësohet ëndrra e yllit të muzikës pop. Në vitin 2011 ajo donte të shkonte në

Doni ta vizitoni Dubain ?!

13:19:41               2019-03-18       Ju preferojmë që pushimin ta shfrytëzoni në Hotel Towers Rotana, me një staf të mrekullueshem dhe mikpritje mahnitëse. Çmime të pershtatshme, ushqim i shkëlqyeshëm. Vetëm disa minuta larg rrokaqiellit Burj Khaliffa dhe Dubai Mall, me nje peisazh mahnitës të qytetit të Dubait. Mos hezitoni,

SHQIPTARËT NË STUDIMET GJERMANE

19/03/2019   Historia dhe gjuha e shqiptarëve, një “terra incognita” për Evropën shkencore të periudhës së Rilindjes evropiane, u bë relativisht vonë objekt i një interesimi të gjallë dhe hetimi shkencor, për arsye se Shqipëria ende nuk ishte një shtet i pavarur ose autonom, e rrjedhimisht, historia dhe kultura e saj u pa vetëm në

Cili lider ballkanas është më i popullarizuari në rrjetet sociale?

19/03/2019   Rrjetet sociale tashmë po përdoren nga të gjithë. Politikanët po i shfrytëzojnë ato që të shprehin mendimet dhe të komunikojnë më shpejtë me qytetarët. Marrim shembull presidentin amerikan, Donald Trump i cili çdo deklaratë të tij e poston në Twitter pasi ka frikë se mund të jetë cak i fenomenit ‘Fake News’, transmeton

Putin i nënshkruan ligjet kundërthënëse për internetin

19.03.2019 Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, nënshkroi legjislacionin që u mundëson autoriteteve ruse të bllokojnë faqet e internetit dhe të miratojnë dënime për “lajme të rreme” dhe materiale që i konsiderojnë fyese për shtetin apo publikun. Dy ligjet, që, sipas kritikëve, janë përpjekje e Kremlinit për të rritur kontrollin në internet dhe për të heshtur

Vullkani që mund të shkatërrojë botën

19.03.2019 Bota mund të shkatërrohet nga ndonjë vullkan me fuqi të madhe. Sipas vlerësimeve të OKB-së, pas shpërthimit, njerëzimi do të kishte ushqim të mjaftueshëm për vetëm 74 ditë. Kur përmendet fundi i botës, shumica e njerëzve mendojnë për luftën botërore bërthamore, ndryshimin e klimës, një asteroid që do të shkatërrojë qytetërimin ose pushtimi i

Fati i Prokurorisë Speciale në tavolinën e partive politike

19.03.2019 Shkup, 18 mars – Fati i Prokurorisë Speciale në Maqedoninë e Veriut mbetet të përcaktohet nga ujdia që do të arrijnë grupet e punës së dy partive kryesore maqedonase, Lidhjes Social Demokrate (LSDM) dhe VMRO-DPMNE-sësi dhe partisë shqiptare në pushtet, Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI).Qëndrimet e këtyre partive duhet të inkorporohen në ligjin e

Top