Daily Archives: 18. March 2019

Njëzet mijë euro shpërblim për kokën e një të burgosuri në Austri

Njëzet mijë euro shpërblim për kokën e një të burgosuri në Austri

15:55:18             2019-03-18     Alarm gatishmërie në një burg të Austrisë së Poshtme: Për shkak se edhe përkundër vendosjes, jelekut anitplumb dhe truprojës, Robert K. (17) nuk është i sigurt në qelinë e tij. Arsyeja: Për vrasjen e tij është paraparë një shpërblim prej 20,000 eurosh. Një komunitet çeçen dëshiron

Së paku tre të vrarë nga sulmi në Utrecht të Holandës

12:36:06            2019-03-18   Në qytetin universitar holandez të Utrehtit, disa persona janë plagosur me armë zjarri. Sipas një radio holandeze, të paktën tre persona janë vrarë, raportojnë mediat botërore, përcjell Shtegu.com. Policia dyshon se sulmi mund të ketë një sfond terrorist. Të shtënat u dëgjuan rreth 10:45, në një tramvaj në

Sela reagon lidhur me Feta Alimin: Alimi është hero dhe jo fajtor

18/03/2019   Kuvendi Qendror i Aleancës për Shqiptarët sot në Dibër ka mbajtur mbledhje në të cilën është diskutuar për shumë çështje. Mbledhja është zhvilluar pa prani të mediave, pas së cilës, lideri i partisë Ziadin Sela dha deklaratë. “Në Maqedoni, që nga pavarësimi e deri më sot, asnjëherë nuk janë mbajtur zgjedhje të lira

Një “Ditë Vere” shqiptare, edhe në Zvicër

18/03/2019   Festa u përshkua nga emocionet që na dhuruan tingujt e muzikës së mirëfilltë shqiptare, të kënduar nga zërat e ëmbël të këngëtareve të njohura Enkeleda Bashaj dhe Gentiana Tafili   Më 17 mars, Shoqata për Kulturë dhe Integrim “Swiss Albania Event” organizoi një drekë argëtuese plot surpriza për të gjithë, në restorantin “Jetset”

Borxhi publik i Kosovës ka arritur shifrën mbi 1 miliard euro

18.03.2019 Kosova për çdo vit ka rritur borxhin e brendshëm dhe të jashtëm. Për këtë ka folur drejtori i Thesarit, Ahmet Ismaili, i cili ka treguar se borxhi publik i Kosovës ka filluar të emetohen nga viti 2009. Drejtori i Thesarit, Ahmet Ismaili, tha se borxhi publik i Kosovës ka filluar të emetohen nga viti

Vuçiq: Falë meje dhe tre të tjerëve Kosova nuk është sot në OKB

18.03.2019 Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sonte se u ka kërkuar serbëve të Kosovës të mos vijnë për t’i dhënë mbështetje atij në Beograd, ndërsa paralajmëroi se nëse do të ketë dhunë në protestat e ardhshme protestuesit nuk do të kalojnë pa u ndëshkuar. “Ndoshta kemi bërë një gabim, pasi kemi besuar se kemi të

Shumë vende anëtare të BE-së janë për fillim të bisedimeve në qershor

18.03.2019 Bruksel, 18 mars – Edhe krahas mbështetjes së madhe të shumë vendeve-anëtare të BE-së për fillim të bisedimeve me vendin tonë, në Francë dhe Holandë dhe në vende tjera të Evropës Perëndimore ende ka rezistencë ndaj këtij procesi, deklaroi për MIA-n ministri hungarez i Punëve të Jashtme, Peter Sijarto, pas mëngjesit me Nikolla Dimitrovin

Top