Daily Archives: 16. March 2019

Kush është Ardita Iseni që Rusisë i shënoi dy gola në mes të Serbisë ?!

Kush është Ardita Iseni që Rusisë i shënoi dy gola në mes të Serbisë ?!

17:31:49             2019-03-16 Kombëtarja zvicerane e grupmoshave U-17 është duke luajtur për mrekulli në kualifikimet për Kampionatin Europian, që po mbahen në Serbi. Në tri ndeshje të zhvilluara, ajo ka korrur dy fitore të vlefshme, duke pësuar vetëm një humbje. Fitoren e parë e realizoi në ndeshjen kundër Serbisë (2:3), ndërsa

Kosovari udhëton nga Shkupi në Gjermani me 3.600 cigare

11:49:51              2019-03-16     Me 3600 cigare në bagazhin e tij, një kosovar ka dashur të kalojë nga dalja e gjelbër që nuk kanë për të deklaruar mallra, në aeroportin Friedrichshafenit në Gjermani. Ai kishte udhëtuar nga Shkupi në Friedrichshafen, për të vazhduar nga atje në vendin e tij të

Siljanovska: Njeriu i cili hapi derën e Kuvendit shëtit si njeri i lirë

16/03/2019   Kandidatja për presidente Gordana Siljanovska-Davkova sot ka reaguar ndaj aktgjykimit për ngjarjet e “27 prillit”, ku tha se njeriu i cili hapi dyert e Kuvendit shëtit lirshëm.   “Në datat e errëta të historinë së re të Maqedonisë, 27 prilli do të mbahet mend për skenat e dhunës. Ne ishim të gjithë të

18 vjet nga fillimi i luftës në Maqedoni

16/03/2019   18 vjet më parë, më 16 mars 2001, në Maqedoni kërciti pushka dhe kjo ndodhi dy vjet pasi lufta kishte përfunduar në Kosovë.   Për shkak të gjendjes së vështirë në të cilën jetonin shqiptarët në Maqedoni, ishte themeluar një tjetër ushtri, e cila do tentonte që me grykën e pushkës ta ndryshonte

Katër persona të plagosur pas një përleshje në një lokal në Klinë

16.03.2019 Katër persona janë plagosur pas një përleshje në një lokal në sheshin “Mujë Krasniqi”, në qytetin e Klinës. Dëshmitar në vendin e ngjarjes kanë treguar për Gazetën Insajderi se nga kjo përleshje të lënduarit janë dërguar në Spitalin e Pejës për trajtim te mëtutjeshëm, ndërsa gjendja shëndetësore e njërit prej tyre raportohet të jetë

The Telegraph: Slogani “Taken by Albania”, një ndër më të këqijtë në botë

16.03.2019 Gazeta “The Telegraph” i ka kushtuar një artikull videos promocionale “Të rrëmbehesh nga Shqipëria” e cila është mbushur me thirrje për të njohur historinë e Shqipërisë, traditën, kështjellat, fjordet dhe luginat, liqenet e ngrira, kanionet dhe e gjithë kjo, rrethuar nga ngrohtësia dhe mikpritja e shqiptarëve shkruan koha.netm transmeton gazeta Koha. “Marketingu mund të

Shkëmbi grandioz rrezikon fshatarët zviceranë, merren masa preventive

10:12:10                2019-03-16   Rreziku i shembjes së një shkëmbi mbi Kandersteg të Zvicrës, është rritur. Tani, komuna do t`i mbrojë më mirë banorët e saj. Shkëmbinjtë mbi Kandersteg janë gjithnjë në lëvizje. Sipas të dhënave të fundit, në pranverën e vitit 2019 rreziku i shembjes është rritur, e sidomos

Top