Daily Archives: 12. March 2019

Surroi: Rama provokator estetik

12.03.2019 Publicisti Veton Surroi ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “A show” në News24 ku nuk i është shmangur dot një etiketimi për kryeministrin Edi Rama, referuar atyre që kishte thënë disa vite më parë për të. Surroi tha se Rama është një provokator estetik. Për ta cilësuar burë shteti, Surroi ka

Në Prokurorinë Speciale shpërthen një gyp dhe shkatërron fakte të rëndësishme të lëndëve “PERANDORIA”, “TREQIND” dhe “SPIUNI”

12/03/2019   Në një përmbytje nga gypi i shpërthyer në hapësirat e PSP-së javën e kaluar, është shkatërruar dokumentacion për tri lëndë të rëndësishme: “PERANDORIA”, “TREQIND” dhe “SPIUNI”.   Informacion u konfirmua ekskluzivisht në emisionin e Alsat, 360 gradë nga PSP-ja. Për shkak të disa problemeve të gypave të instilacionin të nxehjeve qendrore, në objektet

Shqipëria me tre filma në Festivalin e Filmit në Sofje

12.03.2019 Kinematografia shqiptare është në konkurrim me tri filma në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit që ka hapur siparin më 7 mars në Sofie, për të vijuar deri më 17 mars. “Delegacioni” i regjisorit Bujar Alimani është pjesë zyrtare e konkurrimit për çmimin e madh, “Open Door” i Florenc Papas dhe “Luna Park” i po këtij

Top