Daily Archives: 7. March 2019

Ribery: Ne jemi Bayerni, si mund të kemi frikë nga Liverpooli!

07.03.2019 Franck Ribery këmbëngul se Bayern Munich nuk ka frikë nga Liverpool, me të dyja klubet që po përgatiten të “përplasin brirët” përsëri në Ligën e Kampionëve. Sfida e parë në “Anfield” ka përfunduar në barazimin 0-0. Sezoni 2018-2019 ka qenë një testim për francezin në “Allianz Arena”, por edhe skuadrën e trajnerit Kovac. Pavarësisht

Ordininanca e re kardiologjike e mjekut shqiptar në fokus të mediave zvicerane

21:32:20                2019-03-07   Spitali kantonal i Lucernit (LUKS), më 11 mars 2019, do të hapë një ordinancë kardiologjike në një lokacion qendror në qytetin e Lucernit, nën udhëheqjen e PD Dr. med. Florim Cuculi, shkruan “Medinside” transmeton Shtegu.com. Pacientët gjithnjë kërkojnë një kujdes në afërsi të shtëpisë apo të

Një fëmijë gjashtëvjeçar nga Maqedonia e Veriut lëndohet rëndë në Gjermani

16:52:20              2019-03-07   Një fëmijë gjashtëvjeçar është goditur nga një veturë, në rrugën “Westenwall” të qytezës Hamm në Gjermani dhe është lënduar rëndë, shkruajnë mediat gjermane, informon Shtegu.com. Sipas hetimeve fillestare, fëmija nga Maqedonia e Veriut ishte futur në rrugë rreth orës 17.15, në afërsi të shtëpisë me numër 4.

Arrestohen në Belgjikë sulmuesit që plagosën shqiptarin në Zvicër

16:22:26               2019-03-07     Vjeshtën e kaluar, një kosovar ishte sulmuar me një mjet të fortë në Kantonin e Glarusit dhe u plagos rëndë. Kërkimi i autorëve ishte i vështirë. Por, një kërkim ndërkombëtar tani ka sjellë sukses. Në tetor të vitit 2018, një kosovar 41-vjeçar me vendbanim në

Top