Daily Archives: 6. March 2019

Deputeti zviceran blen kokainë për eksperiment, rrezikon tre vite burg

Deputeti zviceran blen kokainë për eksperiment, rrezikon tre vite burg

20:35:37               2019-03-06   Deputeti zviceran, Luzi Stamm, thotë se me blerjen e kokainës donte të bënte një shembull. Edhe nëse do të gjobitet me 100 franga, mundi i tij do të shpaguhej. Këshilltari kombëtar i SVP-së, Luzi Stamm nga Aargau, ka dashur të shprehë një sinjal kundër trafikut të

Policia gjermane arreston një shqiptar me urdhërarrest ndërkombëtar

19:34:01                    2019-03-06     Policia federale gjermane e Rosenheimit, të martën ka arrestuar një person të kërkuar ndërkombëtarisht, shkruajnë mediat gjermane, përcjell Shtegu.com. Ai është ndaluar në vendkalimin kufitar pranë Kiefersfeldenit. Në vendlindjen e tij, shqiptarin e arrestuar e pret një dënim me burg prej disa vitesh.

Tirana bëhet edhe me Muze të Diasporës

06.03.2019 Tiranë, 5 mars –Në mbrëmjen gala të Samitit të Diasporës u lancua dhe projekti i ri prestigjioz i Muzeut të Diasporës. Në pritje të konkretizimit të këtij muzeu, në Muzeun Kombëtar Historik është krijuar pavijoni i parë dedikuar plotësisht diasporës, citon ATSH ministren e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, zëdhënëse e Qeverisë, Elisa Spiropali,

Haradinaj do ta ftojë kryeministren serbe ta vizitojë Kosovën në prill

06.03.2019 Kryeministri Ramush Haradinaj ka treguar të martën se homologia e tij serbe, Ana Bërnabiq, do të jetë e ftuar për të qenë në Prishtinë në fillim të prillit, bashkë me krerët e qeverive të shteteve të rajonit. Ai synon të organizojë në Kosovë një takim të kryeministrave të vendeve të Ballkanit Perëndimor, në të

Top