Daily Archives: 2. March 2019

ITALI: 41-vjeçari plagos rëndë me thikë bashkëshorten

ITALI: 41-vjeçari plagos rëndë me thikë bashkëshorten

20:35:56                    2019-03-02   Të premten, një shqiptar 41-vjeçar ka sulmuar bashkëshorten e tij me një thikë, në Bolzano të Italisë. Prokuroria është duke e akuzuar për përpjekje për vrasje. Prokuroria italiane ka arrestuar një person 41-vjeçar nga Shqipëria, për përpjekje për të vrarë bashkëshorten e tij, shkruajnë

Gjendje alarmante për punëtorët e emergjencës në Spitalin Insel

17:10:58                   2019-03-02     Sulmet fizike dhe verbale ndaj punëtorëve, janë rendi i ditës në Spitalin Insel të Bernës. Vitin e kaluar ka pasur rreth 1200 sulme, që paraqet një rritje dramatike. Punëtorët e Spitalit Insel të Bernës, gjithnjë e më shumë po sulmohen fizikisht apo verbalisht,

Ish mafiozi më i famshëm shqiptar shetitet nëpër Zvicër

16:09:04               2019-03-02     Ish mafiozi i famshëm shqiptar, John Alite, ishte anëtar i familjes famëkeqe “Gambino Family”, një klan mafioz në Nju Jork. Tani ai është duke qëndruar në Zvicër. Për momentin, nëpër rrugët e Zvicrës gjendet një ish-mafioz i rangut të lartë: Shqiptaro-amerikani John Alite. Në një

Biden i kërkon Thaçit të ndjekë vetëm rrugën e njohjes reciproke me Serbinë, nuk i jep përkrahje për ndryshim kufijsh

02/03/2019     Ish-zëvendëspresidenti amerikan, Joseph Biden i ka dërguar një letër Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Përmes kësaj letre, Biden i kërkon Thaçit që të ndjekë vetëm rrugën e njohjes reciproke me Serbinë. Biden nuk i ka ofruar Presidentit Thaçi përkrahje në idenë e tij për ndryshim të kufijve, derisa ka kërkuar nga ai

Shtohet kontrabanda shkaku i taksës ndaj mallrave serbe (VIDEO)

02.03.2019 Që prej nëntorit të vitit të kaluar kur Kosova vendosi tarifa 100 për qind ndaj mallrave serbe, dogana e Kosovës ka shtuar përpjekjet për të parandaluar kontrabandën e mallrave nga Serbia. Shqetësimet për shtim të kontrabandës u ngritën së fundmi për shkak të pranisë së theksuar të mallrave serbe në tregun e Kosovës, pavarësisht

Société Générale shet filialet e saj në Maqedoninë Veriore dhe Mal të Zi

11:43:29                 2019-03-02     Grupi francez bankar Société Generale, të enjten ka paralajmëruar shitjen “në muajt e ardhshëm” të degëve të tij në Mal të Zi dhe Maqedoni, respektivisht, OTP Bank dhe Steiermärkische Sparkasse, si pjesë e planit të saj strategjik të përqendruar. Këto operacione, detajet financiare të

Përfshihet nga flakët ministria e Brendshme

02.03.2019 Mbrëmjen e sotme ka rënë një zjarr në bodrumin e Ministrisë së Brendshme. Ngjarja është shënuar rreth orës 20:30 minuta. 0Burime për Shqiptarja.com pohojnë se vatra e zjarrit ka qenë afër dhomave të serverit të sistemit TIMS. Sipas të dhënave të para mësohet se zjarri është shkaktuar nga disa kabuj elektrik si pasojë e

Pas 40 vitesh, në Shqipëri do të ketë vetëm 78 burra për 100 gra

02.03.2019 Shqipëria ndër dekada raportin gjinor të popullsisë e kishte në favor të burrave. Si një vend ku aborti selektiv ishte i lartë, në Shqipëri numri i burrave ka qenë gjithmonë më i lartë se i grave. Sipas projeksioneve të fundit të INSTAT, në vitin 2061 do të ketë vetëm 78.6 burra për 100 gra.

Top