Monthly Archives: March 2019

Ja çfarë thotë imami për vrasjen makabre në Bazel

Ja çfarë thotë imami për vrasjen makabre në Bazel

23:16:05                 2019-03-31   Imami kontradiktor, Ardian Elezi, të moshuarën 75-vjeçare që vrau Iliasin e vogël shtatëvjeçar, e përshkruan si terroriste. Ky predikuesi është nën vëzhgimin e një task force zvicerane.   Imami Ardian Elezi (28), vrasjen e Iliasit të vogël në Bazel, e ka shfrytëzuar për qëllimet e

Iu soll 62 herë rreth e rrotull tokës dhe i tha mjaft Zvicrës

16:08:32                2019-03-31     Edhe Muhadin Sabedini, sikurse edhe shumica e bashkatdhetarëve tanë, nga vendlindja ishte larguar për një jetë më dinjitoze në mërgim. Fati dashti dhe ai u vendos në Zvicër, në një kompani transporti. Për 38 vite me radhë, Muhadini nuk ngurroi asnjëherë të ulet mbi timonin

Serbët e llogarisin Kosovën si të humbur

14:31:14              2019-03-31     Po të mbahej ndonjë referendum në Serbi lidhur me statusin e Kosovës, dy të tretat e serbëve do të kundërshtonin njohjen e Kosovës si shtet i pavarur. Megjithatë, një shumicë prej 47 për qind është e bindur se Kosova është e humbur për Serbinë. Sipas një

Ushqimi i Shabanit nga Maqedonia e Veriut i papërballueshëm për gjermanët

12:52:39              2019-03-30   Në restorantin Saban`s, pronari Shaban Emini shërben specialitete greke dhe italiane. Një venë e mirë e përfundon vizitën. Italisht, greqisht ose spanjollisht: Nëse dëshironi të keni një mbrëmje të këndshme me ushqim të mirë dhe një ndjenjë të pushimit relaksues, vizitoni një nga restorantet me meny mesdhetare.

E heq kabllon e gabuar, e incizon plaçkitjen e tij në kantier

23:31:30                2019-03-29   Një 30-vjeçar po punonte në kantierin e ndërtimit si punëtor. Siç raportohet nga policia austriake e Burgenlandit, ai ka dashur të deaktivizojë kamerën të mërkurën në mbrëmje, duke i hequr kabllot pasi e kishte përfunduar punën. “Megjithatë, ai e ka hequr kabllon e gabuar”, thotë zëdhënësi

Messi: Më mungon Ronaldo

30/03/2019   Lionel Messi ka thënë se po i mungon prezenca e Cristiano Ronaldos në kampionatin spanjoll.   Ylli portugez kaloi nga Real Madrid drejt Juventus, për të lënë rivalin e tij të vetëm në Spanjë, ku po dominon në të gjitha kategoritë. Pas këtij largimi, Messi ka thënë se po i mungojnë duelet me

Mihajlovski në lagjen e trimave: Do ti shkelim sikur me “shleper”

30/03/2019   Aktori Toni Mihajlovski këtyre ditëve është duke lobuar për kandidaten e VMRO- së për zgjedhjet presidenciale, Gordana Siljanovska.   Në rrjetet sociale është shpërndarë fjalimi i tij në Lagjen e Trimave në Kumanovë, njofton agjencia e lajmeve INA. Ai ka drejtuar kritika të ashpra ndaj kryeministri Zaev, duke i dërguar porosi se me

Xhudistja Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Gjeorgji

30/03/2019   Kampione e Evropës, Nora Gjakova, ka triumfuar në Grand Prixin e Gjeorgjisë, në kategorinë e peshave deri në 57 kilogramë, duke fituar medaljen e artë të kësaj gare.   Në garën finale, xhudistja nga Kosova, është përballur me xhudisten nga Brazili, Rafaela Silva, të cilën e mposhti. Deri te medalja e artë, Nora

Ndahet nga jeta doajenja e skenën së Teatrit, Mysherefe Llozana

30.03.2019 Shkup, 29 mars – Sot, është nda nga jeta doajenja e skenën së Teatrit, Mysherefe Llozana. Me këtë rast Teatri Shqiptar dhe Teatri Turk organizojnë takim komemorativ më 02 prill (e martë) në ora 12, në Teatrin e Komedisë në Shkup. (koha.mk) Please follow and like us:235555

Kryeministri Tsipras mesazh Shqipërisë për negociatat e anëtarësimit në BE

30.03.2019 Kryeministri i Greqisë Alexis Tsipras ka folur për një zhvillim negativ që sipas tij po ndodh me minoritetin grek në Shqipëri, konkretisht në Himarë. Duke folur nga Bukureshti gjatë një samiti mes 4 shteteve Greqi-Bullgari-Serbi-Rumani, Tsipras u shpreh se sot kishte marrë informacion lidhur me pronat e minoritetit grek në Himarë, por që këto

Top