Daily Archives: 2. February 2019

Maqedonia do ta nënshkruajë protokollin për hyrje në NATO më 6 shkurt

02.02.2019   Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg njoftoi se më 6 shkurt do të mbahet ceremonia e nënshkrimit të dokumentit për anëtarësimin e Maqedonisë në Aleancë. “Më 6 shkurt do të shkruajmë historinë: Aleatët e NATO-s do ta nënshkruajnë protokollin me të ardhshmen Maqedonia e Veriut së bashku me ministrin e Punëve të

Enca ndryshon tërësisht pamjen

02.02.2019   Këngëtarja Enca Haxhia ka lajmëruar ndjekësit e saj në rrjete sociale se së shpejti do të publikojë baladën e saj më të re. Gjithashtu ajo ka treguar pamjen që do ketë në klipin e saj më të fundit, ku e shohim tërësisht bionde dhe me një pamje ndryshe nga çfarë jemi mësuar t’a

Vuçiç në mars viziton Tiranën

01.02.2019   Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, do të zhvillojë një vizitë në Tiranë në kuadër të samitit Brdo-Brijunit. Ky samit, nën udhëheqjen e Presidentit Ilir Meta, do të organizohet në Shqipëri në datat 7 dhe 8 maj. Liderët e rajonit do të mblidhen në Tiranë një periudhë kur pritet të zhvillohen edhe bisedimet për

Pas 17 banesave të premtuara Halil Kastrati ka edhe një risi!

02.02.2019   Ditë më parë në emision OXYGEN ka qenë i ftuar humanisti Halil Kastrati i cili tha që për nder të përvjetorit të pavarësisë së Kosovës do të dhurohen 17 banesa për familjet në nevojë dhe njëkohsisht ai trgoi edhe për ëndrën e tij duke cituar se ka sinjale pozitive për realizimin e projektit.

ASH- BESA: Nuk ka marrëveshje, por vetëm “dëshirë”

Nuk ka marrëveshje, por vetëm “dëshirë” që Sela dhe Kasami të propozojnë kandidat të përbashkët presidencial   02.02.2019 Aleanca për Shqiptarët me kryetar Ziadin Selën dhe Lëvizja BESA me kryetar Bilall Kasamin, po e shqyrtojnë mundësinë që në zgjedhjet presidenciale të dalin me kandidat të përbashkët njofton Portalb.mk. Të dy partitë, thonë se ekziston dëshira

Futbollistët e Katarit falin namazin e xhumas në stadium (Video)

02.02.2019   Kombëtarja e Katarit ka kaluar në finale të Kupës së Azisë pasi që ka mposhtur Emiratet e Bashkuara Arabe me rezultat 4-0. Golat në këtë ndeshje për Kombëtaren e Katarit i shënuan Khoukhi në minutën e 22-të, Almoez në minutën e 37-të, Al Haydos në minutën e 80-të dhe në minutat shtesë Hamid

Gjermania dëboi shqiptarë dhe shtetas maqedonas

12:03:46                 2019-02-02     Vitin e kaluar, nga Kölni i Gjermanisë u dëbuan 228 persona, 29 më shumë se në vitin 2017. Shumica e deportimeve ishin për në Shqipëri (85), Serbi (45), Maqedoni (22) dhe Bosnje (17). 196 persona u larguan vullnetarisht, 102 prej tyre shfrytëzuan fonde shtetërore.

Top