Daily Archives: 7. January 2019

Familja shqiptare ka vetëm një dëshirë për këtë vit

Familja shqiptare ka vetëm një dëshirë për këtë vit

8:56:00 PM                  01/07/2019       Për pesë vite me radhë, Elisa dhe Klajdi Xhameta me dy fëmijët e tyre jetojnë si refugjatë në Isselburg. Veronika Stoverink është ndrikulla e tyre. Disa dëshira tingëllojnë si banale. Por, ato nuk janë të lehta për t’u përmbushur. “Për vitin 2019,

Familja nga Maqedonia sulmohet në Gjermani

7:43:09 PM               01/07/2019     Një gjerman 62-vjeçar dyshohet se ka sulmuar një familje, në një tren në drejtim të Dusseldorfit, shkruajnë mediat gjermane, përcjell Shtegu.com. I dyshuari ishte nisur në drejtim të familjes, duke pështyrë babain dhe tre fëmijët e tij, ka pohuar të hënën një zëdhënëse e

Qeni i plagosur bart çip nga Maqedonia

Shoqata për mbrojtjen e kafshëve nga Tutzingu i Gjermanisë, është në kërkim të pronarit të qenit, i cili të premten u plagos binarët hekurudhorë. Deri tani pa sukses, ndërsa gjurmët çojnë në Maqedoni, shkruan “Merkur”, përcjell Shtegu.com. Banorja gjermane Petra Schmidt-Holzer ka vendosur të gjitha mundësitë në dispozicion që nga e premtja. “Kam telefonuar nëpër

Top