Monthly Archives: November 2018

Arlind Farizi fiton çmimin e parë për prozën më të mirë

Arlind Farizi fiton çmimin e parë për prozën më të mirë

23:42:58                  2018-11-28     Profesori universitar Arlind Farizi ka fituar çmimin e parë për prozën më të mirë në kuadër të manifestimit “Tetova feston nëntorin”, manifestim ky i organizuar nga Komuna e Tetovës. Njëkohësisht, edhe garat për prozë dhe poezi më të mirë janë organizuar nga kjo komunë, ndërkohë

EXPRESS PIZZA BIEL-BIENNE

21:44:38                  2018-11-18     Ushqim fenomenal tradicional me 100 për qind shije Kosovare Shqiptare… Komentet veç lexohen, për me vërtetue, duhet me provue edhe me shijueeee se po ia vlejke Rrespekt   Një koment i një mysafiri:   Nese ju mer malli per ushqimet e vendelindjes nga te

Vlerat që nuk i çmojmë

11:45:14                  2018-11-10     Nëse një shtet nuk investon sa duhet për të afirmuar vlerat e popullit të vet, atëherë sigurisht që qarqe të caktuar “të interesuara”, do të investojnë për t’i mohuar ato, për t’ia vjedhur ose shtrembëruar historinë, figurat kombëtare dhe për të përhapur një “të

“Plisat” koncert festiv për nder të Ditës së Flamurit

“Plisat” koncert festiv për nder të Ditës së Flamurit Shoqata shqiptare “Plisat”, me seli në Dübendorf, më 18 nëntor, organizon një mbrëmje festive me koncert për nder të 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit. Në këtë manifestim do të marrin pjesë Shyhrete Behluli, Afrim Muçiçi, rapsodi Isak Karaxha, sint Isak Karaxha, ndërsa programin do ta moderojë

Bashkatdhetarët të brengosur nga Iniciativa e SVP-së

15:00:12                 2018-11-07       Në një postim të vetin në Facebook, aktivisti shqiptar nga Maqedonia, Irfan Agushi ka ftuar bashkatdhetarët që të mos e votojnë Iniciativën e Partisë zvicerane SVP, e cila është paraparë të sillet për votim, me referendumin e paraparë për 25 nëntor të këtij

Top