Daily Archives: 5. May 2018

Ish kryebashkiaku i Bernës, Alexander Tschäppät ka ndërruar jetë të premten, pas një sëmundje të rëndë nga kanceri.

Ish kryebashkiaku i Bernës, Alexander Tschäppät ka ndërruar jetë të premten, pas një sëmundje të rëndë nga kanceri.

15:54:23                  2018-05-05   Ish kryebashkiaku i qytetës së Bernës, Alexander Tschäppät, ka ndërruar jetë gjatë së premtes në moshën 66-vjeçare, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell Albinfo.ch. Pas një sëmundje të rëndë dhe disamuajshe, ai ka ndërruar jetë në rrethin e ngushtë familjar. Tschäppät lëngonte nga sëmundja e kancerit. Në

Top