Daily Archives: 2. März 2018

Gjermania kthen prapa furgonin me dhjetë udhëtarë të dyshuar shqiptarë

Gjermania kthen prapa furgonin me dhjetë udhëtarë të dyshuar shqiptarë

18:12:50               2018-03-02     Gjatë ditës së enjte, Inspektoriati i policisë federale gjermane në Berggiesshübel, ka realizuar një kontroll mbi një furgon me autotarga shqiptare dhe udhëtarët e tij në autostradën 17. Gjatë kontrollimit të të dhënave të udhëtarëve në pushimoren „Am Heidenholz“, vozitësi 31-vjeçar i furgonit është legjitimuar.

Maqedonia, aty ku e vërteta gënjen (2)

16:23:20             2018-03-02     Në një shkrim të gjatë të së përditshmes gjermane „Die Zeit“, i vitit 2013, të cilin Shtegu.com do ta sjellë në vazhdime ditëve në vijim, përshkruhet gjendja e popullatës para dhe gjatë luftës së 2001-shit në Maqedoni. Në Muzeun e arteve bashkëkohore në kryeqytetin e Shkupit,

Çfarë po ndodhë në kryeqytetin helvet?!!! Bllokohet qendra e qytetit!

14:57:33                 2018-03-02     Policia zvicerane e Kantonit të Bernës është mobilizuar me forca të mëdha policore, pas një alarmi me granatë dore. Për momentin është ndaluar një person i dyshmitë, ndërsa në rrjedhë e sipër janë hetimet e mëtutjeshme. Për shkak të sigurisë së qytetarëve, rrethina në

Top