Daily Archives: 1. März 2018

Maqedonia, aty ku e vërteta gënjen

Maqedonia, aty ku e vërteta gënjen

17:45:21              2018-03-01     Në një shkrim të gjatë të së përditshmes gjermane „Die Zeit“, i vitit 2013, të cilin Shtegu.com do ta sjellë në vazhdime ditëve në vijim, përshkruhet gjendja e popullatës para dhe gjatë luftës së 2001-shit në Maqedoni. Supozoni se nuk keni dëgjuar asnjëherë për Maqedoninë. Natyrisht

Kosovari 19-vjeçar therë me thikë austriakun në prapanicë

13:06:19           2018-03-01   Gjatë një zënke të shkaktuar mbrëmjen e së mërkurës në Graz të Austrisë, një shtetas 19-vjeçar kosovar, e ka therë me thikë në prapanicë disa herë një austriak 22-vjeçar. Sulmuesi i dehur është arrestuar nga policia austriake, thuhet në një komunikatë të policisë, përcjellë Shtegu.com. I plagosuri menjëherë

Top