Monthly Archives: March 2018

Sipas të dhënave zyrtare mbi 5000 aborte legale, ndërsa jolegale mbeten enigmë !

Sipas të dhënave zyrtare mbi 5000 aborte legale, ndërsa jolegale mbeten enigmë !

21:06:42                  2018-03-29     Emisioni investigativ Inside që transmetohet në ZhurnalTV këtë herë vjen me një storie shumë interesante që prek pikërisht problematikën më të madhe që e pësojnë femrat, abortin. Këtë herë emisioni jonë ka investiguar këtë problematikë pasiqë në vend është bërë shumë shqetësuese sepse mbi

Gjashtë vite burg Xhengisit me HIV që përdhunoi plakën gjermane

08:28:26                 2018-03-29       Një shtetas 29-vjeçar, verën e kaluar kishte përdhunuar një plakë gjermane disa herë. I diagnostifikuar me HIV-pozitiv, ai tashmë është dënuar me burg. Për shkak të përdhunimit të shimëfishtë të një plake gjermane në Hamburg, një shtetas maqedonas i diagnostifikuar me HIV-pozitiv, do

Martesa shqiptare përmes shtypit francez

12:07:27             2018-03-27       Dielli shkëlqeu gjatë të shtunës, rreth orës 11.00, për të shqoëruar martesën e Valmire Gashit, pa profesion dhe Ekrem Ahmetit, ngjyrosës, që të dy me vendbanim në Pontarlier, shkruan “L`Est Republicain”, përcjellë Shtegu.com. Ata i kurorëzoi ofiqari francez Marie-Claude Masson, duke i shpallur edhe zyrtarisht

Doktor Dermani (The Healer)

18:13:56              2018-03-23     Doktor Dermani (The Healer) – via Neta Published @ Active Aging Magazine Po laj enët kur, befas, kuptoj se dora e djathtë s’më dhemb më. E rrotulloj kyçin si të ma dojë puna, por, për çudi, dhimbja më ka lënë shëndenë. Uaaaaaa?  U bënë 3 muaj

Ky është prokurori Burim Rrustemi që e zgjidhi rastin “Sopoti” 

20:03:02              2018-03-20   Burim Rrustemi nga Kumanova, është prokurori special i ekipit të Katica Janevës që për 4 seanca zgjidhi çështjen që dikush nuk e kishte zgjidhur 15 vjet, shkruan gazeta Lajm. Prokurori Rrustemi nuk është i njohur publikisht, për faktin se si profesionist i ka dhënë zë veprës së

Shqiptari plagosë një person 23-vjeçar në Gjermani

14:35:04                 2018-03-20   Një person 23-vjeçar është plagosur rëndë në Ludwigshafen të Gjermanisë, pas të shtënave me armë. I dyshuar është një shqiptar 30-vjeçar, i cili të dielën, pas të shtënave është arratisur, thuhet në një komunikatë të policisë dhe prokurorisë gjermane, përcjellë Shtegu.com. Policia ende është duke

Gostivar: Adnan Agai, nacionalisti dhe armiku i ish Jugosllavisë

10:38:00                 2018-03-20     Në Gostivar vepronte organizata ilegale “Shkëndija”, në krye me Murtezan Bajraktarin, Adnan Again, Xhemal Pozharanin, Hadi Imamin, Nehat Ballçishta, Xhelal Lushi, Karaman Allajbegu, Luan Sadiku-Starova etj. Krahas Tetovës dhe Gostivarit, aktivitete ilegale pati edhe në rrethin e Shkupit, ku duhet veçuar veprimtarinë atdhetare të

Top