Daily Archives: 9. February 2018

Gazetari shqiptar nga Maqedonia përmes lotëve i jep lamtumirën të ndjerit Agim Binaku

Gazetari shqiptar nga Maqedonia përmes lotëve i jep lamtumirën të ndjerit Agim Binaku

17:28:14                2018-02-09     Ndërroi jetë gazetari që suksesin e KF Bashkimi nga Kumanova e krahasonte me atë të Trepçës së Mitrovicës     Reshat Ibrahimi Sapo kam hapur facebook-un shoh dhe lexoj postime nga miq-kolegë gazetarë sportive të Kosovës për vdekjen e gazetarit të mirënjohur sportiv dhe doajenit

Ndalohet kamioni 40 tonësh serb që mund të rrezikonte komunikacionin në Zvicër

15:51:57                  2018-02-09   Në vendkalimin kufitar Kreuzlingen të Zvicrës, nëpunësit doganorë zviceranë kanë hetuar një kamion dyzet tonësh nga Serbia, pothuajse para shkatërrimit, duke ia ndaluar udhëtimin e mëtutjeshëm nëpër Zvicër. Të martën më 06 shkurt, nëpunësit doganorë zviceranë kanë kontrolluar një kamion nga Serbia në detaje, njofton

Në Gjermani arrestohet një shqiptar me 4,65 kg kokainë të vlefshme 233.000 euro

13:21:41                 2018-02-09   Policia federale gjermane ka arrestuar një shqiptar 38-vjeçar në Gjermani, më 28 janar të këtij viti, rreth orës 22.15, me 4,65 kilogramë kokainë me një vlerë të përgjithshme prej 233.000 euro, në autostradën A 61 në afërsi të lokacionit Rheydt, shkruajnë mediat gjermane, përcjellë Shtegu.com.

Nga 24 vite burg maqedonasit dhe belgut që masakruan shqiptarin

12:25:18               2018-02-09     Autorët e vrasjes se studentit shqiptar në Bruksel janë denuar me nga 24 vjet burg nga një Gjykatë për Krime të Rënda në Belgjikë. Vrasja makabre e studentit shqiptar Xhuljano Brahimllari në Belgjikë akoma nuk është harruar. Atij autorët e vrasjes i prenë kokët dhe

Top