Daily Archives: 6. February 2018

Kosovari dhe siriani e poshtërojnë rëndë nxënësin austriak, ja se si!

Kosovari dhe siriani e poshtërojnë rëndë nxënësin austriak, ja se si!

21:42:24                2018-02-06     Në Gjykatën rajonale në Steyr të Austrisë, të martën është dashur të përgjigjen dy të mitur për veprat penale “plaçkitje e rëndë” dhe “detyrim i rëndë”. Dyshohet se ata e kanë plaçkitur dhe poshtëruar një djalosh trembëdhjetëvjeçar austriak. Poshtërimet kanë arritur deri në atë pikë

Aksident spektakolar në Zvicër

21:23:27                   2018-02-06   Një aksident spektakolar është shkaktuar mëngjesin e së martës në autostradën A 8 në Berner Oberland të Zvicrës. Një vozitësit të kamionit i ka rënë nga ngarkesa një kontejner, i cili fillimisht është përplasur me një veturë, e më pas është ndalur në binarët

16 Sarandat pinë kafe së bashku

17:49:24            2018-02-06     Gazeta Express mëson që ditëve në vijim këtyre 16 Sarandave do t’u shtohen edhe 24 të tjera, për t’u bërë 40. 16 Saranda janë takuar sonte në një kafe. Vajzat me emrin sipas qytetit bregdetar më jugor të Shqipërisë janë takuar në Prishtinë. Në mesin e tyre

Poeti Selajdin Shabani me tekst emocional dedikuar profesorit të ndjerë

16:33:11                  2018-02-06     In Memoriam:Në shenjë përkujtimi e respekti për profesorin Feti Veseli (01. 06. 1958-06.02. 2018)   SELAJDIN SHABANI   Në emër të nxënësve dhe në emrin tim personal, shprehim ngushëllimet më të sinqerta për vdekjen e profesorit Feti Veseli, i cili të martën ndërroi jetë

Gjermania dëbon fëmijën e traumatizuar dymbëdhjetëvjeçar në Maqedoni

14:09:33                 2018-02-06   Këshilli gjerman i refugjatëve ka denoncuar dëbimin e një fëmije dymbëdhjetëvjeçar për në Maqedoni. Djaloshi ri ka shkuar tek babai i vet i dhunshëm, edhe pse të drejtën për përkujdesje e ka pasur gjyshja e tij me vendbanim në Hessen të Gjermanisë. Këshilli rajonal ka

Top