Ballina Blog

Kryebashkiaku Eric Adams nderon artistin Kastro Zizo në Nju Jork

Nga Karen White, Nju Jork Të enjten, më 26 janar 2023, këngëtari, producenti, aktori dhe TV host Klevis Bega i njohur profesionalisht me emrin Kastro...

Ky është mërgimtari shqiptar nga Zvicra që e fitoi një veturë...

Bashkatdhetari me vendbanim në Bernë të Zvicës, Afrim Rashiti nga Gjilani, është fituesi fatlum i një veture të llojit "SEAT Ibiza Style" nga zinxhiri...

Boksieri Besnik Gashi nga i cili po dridhen kundërshtarët në SHBA

Njëri nga bashkatdhetarët tanë që po shkëlqen në sportin e arteve marciale në SHBA, është edhe bashkëkombasi ynë 32 vjeçar Besnik Rafiz Gashi nga...

Dy të vrarë e disa të plagosur nga një sulm me...

Disa persona janë plagosur dhe dy u vranë në një sulm me thikë të mërkurën, në trenin RE 7 nga Kieli në Hamburg në...

Mërgime Luzha, një mësuese e pasionuar e matematikës dhe ekonomisë në...

Mërgimja erdhi në Gjermani si trevjeçare ! Këtu ajo u integrua shpejt, fillimisht u angazhua në çerdhe e më pas vazhdoi në shkollë fillore...

Granit Xhaka shpallet futbollisti i vitit 2022 në Zvicër

Në një mbrëmje gala që u mbajt në Bernë të Zvicrës, futbollisti shqiptar i Kombëtares zvicerane, Granit Xhaka zgjedhet për herë të dytë "Futbolist...

Çdo i dyti person dështon këtu, ky fshat zviceran nuk i...

Biseda degraduese, komente thumbuese, përqindje e lartë e refuzimit: Një fshat në Rheintalin e St. Gallenit tregon se çfarë nuk është në rregull me...

URGJENTE: Apel mërgimtarëve për të ndihmuar zonat e vërshuara

Përmbytjet në Kosovë kanë shkaktuar dëme të mëdha. Diaspora në ndihmë zonave të prekura. Mbështetni këtë nismë humanitare! Fondacioni Global Shqiptar (GAF) në SHBA, Fondacioni...

Oda e Begracës ku qëndruan Bajram Curri e Idriz Seferi me...

Fshati Begracë është një vendbanim kodrinor në Komunën e Kaçanikut. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Këshjellëzë. Përpos bukurisë natyrore...

Alban Elezi kampion bote për juniorë në sllallom

Djaloshi shqiptar Alban Elezi, që po garon për ekipin e Francës, të dielën e ka fituar medaljen e artë në sllallomin gjigand në Kampionatin...